Založ si blog

OTVORENÝ LIST PREMIÉROVI

Vážený pán premiér,

Po zvážení všetkých okolností ohrozenia zdravia mojich detí, príbuzných a seniorov v spoločnej domácnosti, si Vás úprimne dovolím informovať, že na testovanie do infekčných ohnísk (centier) nepôjdem ani ja, ani moje deti. Aj vzhľadom k tomu, že jedno z mojich detí má menej ako 2 roky a druhé má diagnostikované autoimunitné ochorenie. Ísť sa testovať do infekčného prostredia znamená, že by som priamo ohrozil ich zdravie a život.

 

Vyše 6 mesiacov ich úspešne chránim pred zavlečením Covid 19 do našej rodiny a Vaše verejné testovanie je najvyšším možným ohrozením zdravia. Všetky odberové miestnosti (miesta) by mali mať status „biohazard“, keďže sa tam bude pracovať s infekčným materiálom od tisícok ľudí a hygienici Vám povedia, že s každou biologickou vzorkou je potrebné pracovať ako keby bola infekčná. Prakticky je nemožné po každom „pacientovi“ po testovaní vykonať tzv. radikálnu dezinfekciu prostredia, vrátane vzduchu germicídnym žiarením.

 

Z tohto titulu som nadobudol reálne názor, že zo strany štátu nebude zabezpečené neinfekčné prostredie pre odber mňa, rodinných príslušníkov a detí. Zároveň si myslím, že ohrozujete zdravie všetkých občanov Slovenska, pretože sa nedobrovoľne môžu infikovať ľudia, ktorí majú svoje vlastné diagnózy napr. kardiologického charakteru, diabetes, či iné, ktoré môžu pri kombinácii s vírusom C-19 skomplikovať ich zdravotný stav.

 

Z týchto dôvodov na Vás podávam zajtra trestné oznámenie za všeobecné ohrozenie obyvateľstva v zmysle § 284 Trestného zákona a súčinne za zneužitie právomoci verejného činiteľa, keďže ste prekročili právomoci predsedu vlády SR a aktivizovali ste OS SR, čo nie je vaše právo v núdzovom čase, ktorý bol vyhlásený. Podstatu trestného činu všeobecného ohrozenia v zmysle § 284 Trestného zákona spáchate spôsobením všeobecného nebezpečenstva, alebo zvýšením všeobecného nebezpečenstva.

 

S pozdravom vyštudovaný aplikovaný biológ a genetik.

Ing. Jaroslav Pokorádi, PhD.

Som jeleň a čo. . . a bol som aj v 1989

17.11.2020

Som jeleň a čo… a bol som aj v 1989 Dnes som dospelý. Mám svoj názor, či odborný, či životný a veľmi ma ovplyvnilo moje prostredie a naša novodobá história. Jeden fakt za všetky hovorí o tom, že som aj „politicky“ citlivý.. ale nie tak, typicky, preto som to dal do úvodzoviek. Nie som politik, ani sympatizant. Mám svoje cítenie a vnímanie a vlastne ma [...]

„Demencia a márnotratnosť postihla Slovensko“

18.10.2020

Nechcem vystupovať anonymne a preto sa predstavím. Volám sa Jaro Pokorádi. Som biológ a celý život (dnes už skoro 30 rokov) pracujem so zvieratami a ich podstatou. Tou podstatou myslím hlavne chápanie ich biológie až na ich molekulárnej a bunkovej úrovni. Dnes som členom Animal Reproduction Centre, kde sa venujem hlavne andrológii, čiže reprodukčnému zdraviu samcov od [...]

maternica, brucho, menštruácia, bolesť

Škótsky parlament schválil zákon o bezplatnom poskytovaní menštruačných potrieb

25.11.2020 06:48

Škótsko sa stalo vôbec prvou krajinou na svete, ktorá pristúpila k takémuto rozhodnutiu.

Igor Matovič, Zuzana Čaputová

Baránek: Prezidentka Matoviča neponížila, mala vystúpiť skôr

25.11.2020 06:30

Prezidentka pokarhala premiéra, premiér sa ospravedlnil na sociálnej sieti. Podľa politického analytika to nebolo ospravedlnenie, len výzva k sebeovládaniu.

Švajčiarsko, koronavírus, lyžovačka

ONLINE: Zavrime cez sviatky Alpy, vyzývajú Taliani susedov

25.11.2020 05:50, aktualizované: 06:37

Taliani chcú nechať zavreté svoje alpské lyžiarské strediská a žiadajú o to aj ďalšie alpské krajiny. Obávajú sa, že počas sviatkov koronavírus neustrážia.

pocasie-25-11-2020

V dolinách pod mrakmi. Kde môže vykuknúť slnko?

25.11.2020 00:00

Na Slovensku môže byť inverzné počasie, čo znamená, že slnečné lúče si ľudia užijú najmä na horách. Nebude to tak všade.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3
Celková čítanosť: 8059x
Priemerná čítanosť článkov: 2686x

Autor blogu

Kategórie